Pamiętasz moment, kiedy pierwszy raz usiadłeś za kierownicą swojego wozu? Wnętrze pachniało świeżością, lakier błyszczał w słońcu, a Ty każdą wolną chwilę spędzałeś na polerowaniu i dopieszczaniu swojego nowego cacka. Niestety, z czasem pierwsza faza zachwytu mija, a pielęgnacja samochodu zamyka się w pięciu minutach spędzonych w myjni od czasu do czasu. To błąd!

Zobacz, jak w kilku prostych krokach możesz sprawić, aby Twój wóz znów wyglądał, jakbyś dopiero wyjechał nim z salonu!

Automatyczne myjnie samochodowe są wprawdzie wygodne i niedrogie, ale niestety, lakier Twojego samochodu za nimi nie przepada.

Szczotki myjące są często zbyt twarde i powodują powstawanie gęstej sieci drobnych rys, zaś woskowanie w myjni nie ma nic wspólnego z pielęgnacją. O czystość Twojego auta zadbaj sam, używając do tego delikatnego szamponu, a wizyty w zautomatyzowanych myjniach zostaw na naprawdę wyjątkowe sytuacje.

samochód malowanie lakiernik lakier pokrycie auto warsztat samochód

Korzystaj z usług profesjonalnych warsztatów lakierniczych

Aby przedłużyć trwałość lakieru i zabezpieczyć go, używaj specjalnych past polerskich. Często można je kupić w zestawie ze specjalną obrotową maszynką do polerowania, ale korzystanie z nich jest dość ryzykowne i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Do polerowania używaj miękkiej, czystej ściereczki. Aby dopełnić proces pielęgnacji karoserii, warto używać wosku nabłyszczającego. Zapewni dodatkową ochronę przez deszczem i kurzem, a także sprawi, że wóz będzie lśnił jak nowy! Poradzi sobie także z drobnymi rysami i otarciami. Te, których nie usunął wosk, możesz próbować zniwelować za pomocą regeneratorów lakieru samochodowego. Działają nie tylko na rysy, ale także na odpryski lakieru.

W dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych, znajdziesz szeroki wybór specjalnych kredek lub pisaków do usuwania uszkodzeń lakieru. Wystarczy dobrać pasujący odcień, a następnie pokryć naprawiane miejsce warstwą wosku, by uszkodzenie stało się praktycznie niewidoczne!

W wypadku głębszych rys i dużych powierzchniowo otarć, konieczna będzie pomoc fachowców. Uszkodzony fragment lakieru naprawią za pomocą zaprawki, lub wykonają zabieg tzw. „faceliftingu”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapytaj naszego konsultanta.