Mamy wakacje. Polacy jeżdżą nad morze, w góry. Ruszyły masowe wyjazdy na urlopy. Dobrze by było pojechać na wakacje z rodziną sprawnym autem, prawda?

W naszej pracy spotykamy się z kierowcami różnego rodzaju. Są tacy, którzy dbają o swój samochód, wpadają do nas sprawdzić, co w aucie „słychać, widać i czuć”. Regularna kontrola stanu technicznego samochodu pozwala kierowcy czuć się bezpiecznie i odczuwać komfort jazdy w pełni sprawnym i bezpiecznym samochodem. Ale często też słyszymy i widzimy auta „potworki”, zaniedbane, niesprawne, których właściciele dopiero przed rocznym przeglądem technicznym wpadają w panikę i z obłędem w oczach przyjeżdżają do warsztatu wykonać wszystkie naprawy. Widujemy samochody z niesprawnymi hamulcami, na oponach bez bieżnika, ze pękniętą szybą, bez kierunkowskazów, z instalacją elektryczną, w której dochodzi do ciągłych zwarć, z urwanymi lub przerdzewiałymi tłumikami. Czasem aż przykro patrzeć, bo coś, co kiedyś było małą usterką, zaniedbane często staje się kosztowną naprawą. Zresztą, ktoś, kto porusza się niesprawnym samochodem, musi liczyć się nie tylko z faktem, że skumulowane naprawy będą drogie.

przegląd samochód auto opona koło awaria usterka naprawa

Regularny przegląd to klucz do bezpiecznej i sprawnej jazdy

W wypadku nawet rutynowej kontroli drogowej może mieć zatrzymany dowód rejestracyjny samochodu, otrzymać niemałej wysokości mandat karny, a także, w przypadku udziału w kolizji lub wypadku drogowym, ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania. I jeśli nie troska o bezpieczeństwo własne, swoich najbliższych, którzy również często podróżują naszym autem, czy troska o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, to może chociaż troska o własne finanse skłonić może niektórych do częstszych wizyt w warsztacie. Przecież przegląd przedwakacyjny, kontrola stanu technicznego samochodu przed dłuższym wyjazdem, a tym bardziej naprawy drobnych usterek to nie są kosmiczne kwoty. Takie rzeczy nie trwają również długo. Dla własnego bezpieczeństwa w podróży chyba warto poświęcić godzinę na wizytę w serwisie?

Większość warsztatów, w tym nasz, robi okresowe przeglądy samochodów. Możemy sprawdzić samochód przed dalekim wyjazdem, przed zimą i po zimie. Jeśli wydaje Ci się, że silnik inaczej pracuje, że na podjeździe zostawiłeś tłustą plamę, że coś dziwnie stuka albo hałasuje w kole, nie czekaj. My sprawdzimy Twoje podejrzenia i jeśli będzie potrzeba, wykonamy niezbędną naprawę niemal na poczekaniu. Chyba, że wolisz, aby w czasie jazdy zablokowało się koło, może – aby odpadło, albo, aby wyciekł cały olej z silnika? Dla nas prosta robota – wymienimy cały silnik, ale dla Ciebie? Jaki koszt? Pieniądze? Życie?